Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes co to są kryptowaluty

Co to są kryptowaluty? Gdzie je zakupić?

Data publikacji 28 grudnia 2022


Kryptowaluty są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Oferują one szybkie, bezpieczne i anonimowe transakcje, co czyni je interesującym rozwiązaniem dla wielu. Jednak wielu ludzi nie ma pojęcia, czym właściwie są kryptowaluty i gdzie je kupić. Postaram się wyjaśnić w niniejszym artykule wszystkie podstawowe informacje na temat kryptowalut, takie jak to, czym są, jak działają i gdzie je zakupić.

Kryptowaluty

Bardzo dużo osób zaczęło interesować się giełdą kryptowalut. Trzeba wiedzieć o tym, że taka waluta cyfrowa jest jednak ryzykowna. Okazuje się, że koncepcja kryptowalut powstała już paręnaście lat temu, lecz temat co pewien czas wraca. Sporo osób zastanawia się, czym one są. Mowa tutaj o szczególnym przypadku waluty wirtualnej. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zdecentralizowany system księgowy przechowuje informacje o stanie posiadania konkretnej waluty. Tego typu mechanizm został zaprojektowany w takiej formie, iż stan posiadania jest związany z poszczególnymi węzłami systemu. Istotne jest to, że kontrolę nad portfelem ma jedynie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego. Tego typu rozwiązanie uniemożliwia dwukrotne wydanie takiej samej jednostki kryptowaluty.

Działanie kryptowalut

Sporo osób zastanawia się, jakie są zalety kryptowalut. Przede wszystkim pozwalają na dokonywanie operacji przy praktycznie zerowym koszcie transakcji. Oprócz tego zawierane są one bardzo szybko, bez pośredników, a ponadto bez organu nadzorującego. Co więcej, oprogramowanie ,,open-source” przekłada się na transparentne działanie systemu. Sporym atutem jest też wysokie bezpieczeństwo transakcji. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na inwestycję w kryptowalutę. Można w ten sposób sporo zarobić. Trzeba jednak wiedzieć, że kryptowaluty w większości państw są legalne i mają nieuregulowany status. Warto też wiedzieć, że mogą nie być uznawane za jednostkę walutową, środek płatniczy bądź pieniądz elektroniczny. Daje to zdecydowanie możliwość legalne tworzenia jednostek w ramach wbudowanego algorytmu, czyli tak zwanego kopania bądź wydobywania. Co ciekawe, pierwsza kryptowaluta Bitcoin została opracowana w 2009 r. przez osobę bądź grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto, o czym mało kto wie. Od tamtego czasu stała się najpopularniejszą kryptowalutą na świecie.

Co to są kryptowaluty?

Sporo osób zastanawia się, gdzie kupić kryptowaluty. Okazuje się, że stacjonarne kantory kryptowalut pozwalają na kupno Bitcoinów oraz innych kryptowalut za gotówkę, bez wymogu weryfikacji AML, a ponadto zakładania konta. Co ważne, działają one podobnie do znanym ludziom od dawna kantorów wymiany waluty euro bądź dolarów. Kupno oraz sprzedaż kryptowalut w takich kantorach zajmuje jedynie parę minut, a ponadto nie wymaga od użytkownika rejestracji. Oprócz tego przy sprzedaży dostaje się gotówkę do ręki, dlatego nie trzeba czekać paru godzin na przelew. Należy sobie zdawać sobie sprawę z tego, że wymiana w stacjonarnych kantorach cieszy się obecnie popularnością pośród ludzi słabiej obeznanych w technologiach, a ponadto charakteryzuje się większą anonimowością, co jest sporym atutem. Można liczyć na popularne giełdy kryptowalut. To na nich można zakupić na przykład Bitcoina, a kolejno go sprzedać.

Dobre praktyki w zarządzaniu finansami osobistymi

Redakcja suportio.pl

Redakcja suportio.pl to zespół pełnych pasji redaktorów, którzy łączą swoją wiedzę w dziedzinach biznesu, pracy, edukacji, zdrowia i finansów. Każdy z naszych redaktorów posiada umiejętności i wiedzę, która pozwala tworzyć rzetelne artykuły i inspirujące treści. Naszym celem jest wspieranie naszych czytelników w rozwoju zawodowym i osobistym oraz dostarczanie aktualnych informacji, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?