suportio.pl

Blog tematyczny o biznesie, pracy i edukacji.

Praca

Sprawdzona praca zdalna w domu

Sprawdzona praca zdalna w domu

Praca zdalna w domu to coraz bardziej popularny temat w świecie pracy. Rozwój nowych technologii i coraz większe możliwości pracy zdalnej sprawiają, że wiele osób szuka sposobów, aby pracować zdalnie z domu. Tego rodzaju praca może przynieść wiele korzyści, takich jak elastyczność, oszczędność czasu i pieniędzy, a także większą wydajność. Ale jak wybrać odpowiednią pracę zdalną w domu? Która będzie odpowiednia dla Twojego stylu życia i pozwoli Ci osiągnąć sukces? W tym artykule omówimy kilka ważnych aspektów pracy zdalnej, które mogą pomóc Ci wybrać odpowiednią pracę zdalną, z której będziesz usatysfakcjonowany.

Praca zdalna dla studenta – jaka jest dobra?

Okres studiów nie jest związany wyłącznie z nauką oraz imprezami do rana. Mowa tutaj też o czasie, w którym warto sobie dorobić, a przy okazji zdobyć cenne, pierwsze doświadczenie zawodowe. Okazuje się, że pracy dla studentów nie brakuje, także tej zdalnej. Co więcej, można też sporo zarobić. Żeby pracować zdalnie w redakcji, nie trzeba być dziennikarzem. Warto wiedzieć, że media tną koszty i do prostszych czynności coraz chętniej zatrudniają ludzi bez doświadczenia dziennikarskiego. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że współpraca z redakcją może polegać między innymi na researchu. Mowa tutaj o wyszukiwaniu informacji oraz danych do artykułów.

Jaką pracę zdalną wybrać?

Warto też pomyśleć nad pracą związaną z redagowaniem oraz poprawianiu błędów w tekstach. Inną popularną pracą zdalną jest wypełnianie oraz wprowadzanie danych do ankiet. Jednak ciężko jest się z niej utrzymać. Jest to jednak ciekawa dodatkowa praca i sposób na dorobienie sobie do pensji. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie ma się wiele czasu i celem jest zdobycie mało wymagającego zajęcia. Warto wiedzieć, że w Internecie jest bardzo dużo serwisów, które oferują taką współpracę. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że stawki za wypełnianie ankiet, w zależności od poświęconego czasu, mogą wahać się od 17 do 25 złotych brutto za godzinę.

Praca zdalna dla tłumacza

Ciekawym zajęciem będzie również tłumaczenie tekstów. W przypadku, gdy człowiek biegle posługuje się językiem obcym, nie powinien mieć kłopotów ze znalezieniem pracy przez Internet. Tłumaczów poszukują nie tylko w dużych korporacjach, ale też w mniejszych firmach. Często osoby prywatne korzystają z usług takich osób. Z tego powodu takich ofert pracy jest wiele. Nie każda osoba wie jednak, jak znaleźć taką pracę. Trzeba bardzo dobrze znać język obcy. Można zainwestować w ciekawe kursy dla tłumaczy.

Wielu tłumaczów pracuje zdalnie. Ich zarobki są wysokie. Zależne są jednak od liczby przetłumaczonych stron, grupy językowej, specjalności, a ponadto od trybu pracy. Okazuje się, że najmniej można zarobić poprzez tłumaczenie prostych dokumentów z języka angielskiego bądź niemieckiego na polski. Warto wiedzieć, że w zależności od doświadczenia można zarobić od 20 do 40 złotych za stronę. Na wyższą stawkę można liczyć poprzez przygotowanie specjalistycznych tłumaczeń, na przykład z języka polskiego na czeski, gdyż nawet do 80 złotych za stronę. Natomiast specjalistyczne tłumaczenie w trybie pilnym z polskiego na fiński może przynieść nawet 170 złotych za stronę, co jest sporą stawką. Na taką pracę decyduje się coraz więcej ludzi.

Udostępnij