Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca jak znaleźć pracę

Jak znaleźć pracę? Sprawdzone porady

Data publikacji 29 grudnia 2022


Znalezienie pracy to trudne zadanie. Zwłaszcza jeśli nie posiadasz dośwadczenia. Na szczęście istnieje wiele skutecznych technik, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego zajęcia. W tym artykule przedstawimy Ci kilka sprawdzonych porad, dzięki którym odnajdziesz odpowiednie miejsce i zwiększysz swoje szanse na znalezienie pracy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak znaleźć pracę bez doświadczenia?
  • W jaki sposób napisać dobre CV?
  • Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia?

Na polskim rynku zatrudnienia istnieje spora konkurencja, jednak nie oznacza to, iż ludzie młodzi, bez doświadczenia zawodowego nie mają żadnych szans na znalezienie pracy. Istnieją sprawdzone techniki, które w tym pomagają. Pracę można zawsze znaleźć, trzeba jednak pamiętać, że na początku może być ona mniej płatna. Co więcej, nie zawsze odpowiada wykształceniu oraz upodobaniom. Istotne jest to, żeby nie zwlekać i poszukiwania rozpocząć zaraz po skończeniu szkoły, uczelni wyższej bądź po powrocie z zagranicy. Im jest dłuższa przerwa, tym ciężej jest wdrożyć się w życie zawodowe, co jest sporym problemem. Szukanie pracy najlepiej będzie traktować praktycznie jak etat, dlatego najlepiej poświęcić mu parę godzin w czasie dnia. Należy też skupić się na przeglądaniu ogłoszeń, wysyłaniu CV oraz listów motywacyjnych, a ponadto na osobistych odwiedzinach w wybranych przedsiębiorstwach. Dzięki temu można znaleźć pracę, nawet nie mając doświadczenia zawodowego.

W jaki sposób napisać dobre CV?

Okazuje się, że bazowym elementem potrzebnym do znalezienia pracy jest CV. Bardzo istotne jest to, żeby życiorys został stworzony według obowiązujących wytycznych. Musi zawierać wszelkie niezbędne informacje, a przy tym ma się czymś wyróżniać. Dobrze też, jeśli świadczy o kreatywności właściciela. Trzeba pamiętać o tym, że profesjonalny życiorys musi mieć właściwy układ, a ponadto dopasowaną czcionkę, zdjęcie dowodowe, a także paszportowe. Zdecydowanie niedopuszczalne jest to, żeby do CV wklejać zdjęcia prywatne, z wakacji bądź przedstawiające całą naszą sylwetkę. Jak się okazuje, większość pracodawców już na samym starcie odrzuca taki dokument, co nie powinno nikogo dziwić. Ludzie szukający pracy w artystycznej branży powinni zdecydować się na mniej szablonową formę. Warto wydrukować życiorys na kolorowy papierze, stosując do tego nietypową czcionkę, a także przedstawić się w formie pliku video, co jest bardzo wskazane.

Jak znaleźć pracę? Sprawdzone sposoby

Bardzo dużo ludzi pilnie szukających pracy wysyła takie samo CV do wszystkich przedsiębiorstw. Jest to spory błąd, gdyż dokument powinien być przede wszystkim dopasowany do charakteru oraz miejsca pracy. Okazuje się, że inne kompetycje warto podkreślić, kiedy celem jest pracowanie na stanowisku sprzedawcy, a jeszcze inne, jeżeli aplikuje się na opiekunkę do dzieci. Bardzo dobrze będzie wprowadzać drobne zmiany oraz postarać się, żeby CV zachęcało do nawiązania kontaktu. Warto też postawić na list motywacyjny. Natomiast ludzie bez doświadczenia powinny też zwracać uwagę na wszelkie informacje zawarte w życiorysie. Jeżeli nie ma się doświadczenia, warto w CV podkreślić inne elementy. Mowa tutaj między innymi o stażach, kursach, udziale w wolontariacie bądź praktykach. Dobrze też przedstawić swoje kompetencje miękkie, które w pewnych zawodach są istotniejsze niż doświadczenie.

Dobre praktyki w zarządzaniu finansami osobistymi

Redakcja suportio.pl

Redakcja suportio.pl to zespół pełnych pasji redaktorów, którzy łączą swoją wiedzę w dziedzinach biznesu, pracy, edukacji, zdrowia i finansów. Każdy z naszych redaktorów posiada umiejętności i wiedzę, która pozwala tworzyć rzetelne artykuły i inspirujące treści. Naszym celem jest wspieranie naszych czytelników w rozwoju zawodowym i osobistym oraz dostarczanie aktualnych informacji, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?