Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie masaż twarzy kobido

Czym jest japoński masaż twarzy Kobido? Przebieg, zastosowanie i zalety

Data publikacji 28 marca 2022


Kobido to japońska technika masażu twarzy, która ma na celu poprawę jej wyglądu, ujędrnienie skóry oraz odprężenie mięśni. Na czym dokładnie polega ten masaż? Kiedy warto z niego skorzystać? Jakie są jego największe zalety?

Japoński masaż twarzy Kobido – co to jest?

Japońska technika masażu jak Kobido jest dzisiaj dostępna również w Polsce i wzbudza duże zainteresowanie. Technika ta polega na prowadzeniu intensywnego masażu tkanek twarzy oraz szyi i dekoltu, co pozwala na zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego oraz poprawę pracy mięśni, naczyń i nerwów twarzy. Wpływa on przez to pozytywnie na wygląd skóry. Nazywany bywa także niechirurgicznym liftingiem ze względu na swoje efekty. Masaż twarzy Kobido jest uważany za skuteczną metodę pielęgnacji skóry i jest często prowadzony w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, medycyny estetycznej, spa.

Jak odbywa się masaż twarzy Kobido?

Masaż ten wykorzystuje różne ruchy, takie jak uciskanie, głaskanie, rozcieranie i ugniatanie, aby stymulować krążenie krwi i limfy, oddziaływać na mięśnie i tkankę nerwową twarzy.

Masażysta dobiera odpowiednie ruchy, zmieniając ich zakres i intensywność, by głęboko pobudzić tkanki. Mogą być one zależne również od stanu skóry, wieku klientki lub klienta, określonych dolegliwości. Japoński masaż twarzy Kobido może być wykonywany zarówno na skórze na sucho, jak i z użyciem specjalnych olejków lub kremów. W ramach zabiegu wykonuje się też dodatkowe usługi, w tym demakijaż oraz nałożenie na skórę kosmetyków pozabiegowych. Najczęściej całkowity czas trwania masażu z dodatkowymi zabiegami to około 40-70 minut.

Efekty masażu twarzy Kobido

Poprzez masaż twarzy Kobido można uzyskać szereg korzyści:

  • Redukcja zmarszczek – umożliwia rozluźnienie mięśni twarzy i ujędrnienie skóry, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy owalu twarzy.
  • Poprawa elastyczności skóry – pomaga stymulować krążenie krwi i limfy, co może pomóc w ujędrnieniu skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu starzeniu się.
  • Poprawa kolorytu skóry – przez zwiększenie krążenia przyczynia się do lepszego dotlenienia skóry i poprawy jej wyglądu.
  • Redukcja oznak zmęczenia – prowadzi do rozluźnienia mięśni twarzy, a także pomaga w odprężeniu całego ciała, co może przyczynić się do redukcji oznak zmęczenia.
  • Zmniejszenie napięcia mięśni – dolegliwości jak napięciowy ból głowy, bóle karku, szyi.
  • Odprężenie i relaks – pomaga w rozluźnieniu mięśni twarzy i całego ciała oraz zmniejszeniu napięcia i stresu.

Masaż twarzy Kobido – kiedy warto go prowadzić?

Masaż twarzy Kobido może być wykonywany w dowolnym momencie, aby zadbać o swoją skórę i odprężyć się. Zalecany jest głównie w poniższych przypadkach:

  • Przedwczesne starzenie się skóry i profilaktyka anti-aging,
  • Oznaki zmęczenia widoczne na twarzy,
  • Szara, ziemista cera,
  • Obrzęki twarzy,
  • Worki, cienie pod oczami,
  • Zmniejszenie elastyczności skóry,
  • Nadmierny stres, napięcie psychiczne,
  • Napięcie mięśniowe twarzy, karku, szyi,
  • Poprawa ogólnego wyglądu skóry.

Ponadto masaż twarzy Kobido może być prowadzony jako dodatek do innych zabiegów, na przykład mikrodermabrazji.

Należy pamiętać o tym, że japoński masaż twarzy Kobido ma też przeciwwskazania. Nie należy prowadzić do na skórze naczyniowej, uszkodzonej, z infekcjami, aktywnym trądzikiem, po ekstrakcjach zębowych, ropnych zapaleniach zębów, a także zabiegach medycyny estetycznej.

Dobre praktyki w zarządzaniu finansami osobistymi

Redakcja suportio.pl

Redakcja suportio.pl to zespół pełnych pasji redaktorów, którzy łączą swoją wiedzę w dziedzinach biznesu, pracy, edukacji, zdrowia i finansów. Każdy z naszych redaktorów posiada umiejętności i wiedzę, która pozwala tworzyć rzetelne artykuły i inspirujące treści. Naszym celem jest wspieranie naszych czytelników w rozwoju zawodowym i osobistym oraz dostarczanie aktualnych informacji, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?