suportio.pl

Blog tematyczny o biznesie, pracy i edukacji.

Edukacja

Jak zapobiegać bólom szyi dzięki idealnej poduszce

Jak zapobiegać bólom szyi dzięki idealnej poduszce

Nawet wtedy, gdy już zainwestujemy w dobrze dopasowany materac, może okazać się, że nie jesteśmy w stu procentach zadowoleni z naszego wypoczynku. Przyczyna najczęściej tkwi w nieodpowiedniej poduszce – zapominamy, że jest to równie ważny element, który oddziałuje na nasz komfort. Jeśli o niego nie zadbamy, możemy doświadczyć dyskomfortu i bólu. Czy można to zmienić? Dowiedz się, jak zapobiegać bólom szyi dzięki idealnej poduszce!

Co może wywoływać ból szyi?

Ból szyi to problem, z którym zmaga się wiele osób. Nierzadko go bagatelizujemy, uważając, że to nic wielkiego, mimo tego, że odczuwamy spory dyskomfort. Nie powinniśmy tak postępować – ból szyi to przykra dolegliwość, która może stać się sporym problemem. Warto wiedzieć, jakie czynniki wywołują ten stan, aby w razie czego móc im zapobiec. Nierzadko przyczyna tkwi w nieodpowiednie postawie, którą niestety przyjmuje większość z nas. Garbienie się, pochylanie – te wszystkie czynności wzmagają nieprzyjemne uczucia w naszej szyi. Równie często możemy mieć do czynienia z bólem wywołanym urazami czy przeciążeniem mięśni. Nie lekceważmy jednak sytuacji, w której dyskomfort spowodowany jest spaniem na nieodpowiedniej powierzchni. Okazuje się, że jest to bezpośredni powód, przez który wiele osób cierpi na ból szyi. Zbyt twarde, niewygodne podłoże powoduje, że nasz kręgosłup nie otrzymuje prawidłowego podparcia, a mięśnie nie mogą się zrelaksować. To przyczynia się do gromadzenia napięcia, przez które nasze ciało cierpi. Ten aspekt powoduje też, że ciężko nam zasnąć i się odprężyć. Po każdej nocy budzimy się zmęczeni i obolali, zupełnie tak, jakbyśmy wcale nie spali.

Jak zapobiegać bólom szyi za pomocą poduszki?

Nie można ukryć, że wspomniana wcześniej sytuacja jest wyjątkowo przykra. Każdy z nas zasługuje na komfortowy wypoczynek, dzięki któremu będzie mógł się zregenerować i zdobyć nową energię. Odpoczynek i relaks to niezwykle ważne elementy, o które zdecydowanie warto zadbać. Zamiast godzić się na sytuację, w której nasze podłoże snu jest niewygodne i źle dopasowane, wprowadźmy zmiany. Powinniśmy zainteresować się tym, że możemy zapobiec bólom szyi w prosty sposób – za pomocą odpowiedniej poduszki! Pamiętajmy, że poduszka również odpowiada za prawidłowe podparcie kręgosłupa. Jeśli nie jest dla nas odpowiednia, doświadczamy nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą wpłynąć na nasze ogólne samopoczucie. Ból szyi może wynikać z tego, że poduszka, którą posiadamy, jest zbyt twarda lub zbyt miękka. Żaden z tych stanów nie jest korzystny, warto więc zastanowić się, jaka jest nasza preferowana powierzchnia snu. Wiele osób nie dopasowuje też poduszki do tego, w jakiej pozycji śpi. Jeśli tego dopilnujemy, przekonamy się, że poduszka może zmniejszyć nie tylko ból szyi, ale i kręgosłupa czy karku. Zredukuje też doświadczane przez nas zawroty do głowy, a do tego umożliwi naszym mięśniom pełne rozluźnienie się.

Jaką poduszkę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli poduszek, dzięki czemu każdy użytkownik odnajdzie produkt, który go zadowoli. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z właściwościami danych artykułów – przykładowo, poduszka z wypełnieniem piankowym indywidualnie dopasuje się do naszych krzywizn, za to poduszka ortopedyczna wesprze zdrowy sen i pozwoli na skuteczne zregenerowanie się.

Kiedy już zainwestujemy w dobrze dopasowaną, wygodną poduszkę, przekonamy się, że był to element, którego zdecydowanie wcześniej nam brakowało. Poduszka posiada istotne znaczenie i w wielkim stopniu wpływa na to, jak się wysypiamy – odpowiada bowiem nie tylko za podparcie naszej głowy, ale także odcinka szyjnego kręgosłupa. Nie będziemy w błędzie, stwierdzając, że poduszka stanowi przedłużenie materaca!
 
 Artykuł sponsorowany.

Udostępnij