Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Zabdaj o swoją Spółka zoo !

ROZWÓJ FIRMY

Wielu przedsiębiorców z łatwością znajduje pierwszych klientów, potem jednak ich firma nagie przestaje się rozwijać. Tajemnice rozwijania swojej firmy poznałem z kasety magnetofonowej zawierającej wykład amerykańskiego guru marketingu Jaya Abrahama. Istnieją na to zaledwie trzy sposoby:

– 1. Zwiększenie liczby klientów.

– 2. Zwiększenie przeciętnego rozmiaru sprzedaży.

– 3. Sprawienie, aby klienci kupowali u Ciebie ponownie.

– Aby tego dokonać, należy:

– Powiększyć bazę klientów – to oczywiste – im więcej klientów, tym wyższa sprzedaż.

– Zwiększyć sumy, jakie przypadają na transakcje poszczególnych klientów – zmusić klientów, aby wydawali więcej. To również oczywiste.

– Zwiększyć częstotliwość zamówień – sprawić, aby klienci wydawali u Ciebie częściej, co również jest oczywiste.

Jednak nie wszystko jest oczywiste. Wystarczy nieznacznie rozwinąć każdy z tych elementów, aby znacząco zwiększyć dochody. Przyjrzyj się tej prostej kalkulacji. Powiedzmy, że masz 1000 klientów, którzy dokonują zakupu w Twojej firmie dwa razy w roku, za każdym razem na kwotę w wysokości 100 funtów. Mnożąc liczbę klientów przez sumę, jaką każdorazowo wydają i częstotliwość zakupów, otrzymamy całkowity przewidywany dochód: 1000 x 100 funtów x 2 = 200 000 funtów. Korzystając z tego samego wzoru, przyjrzyj się, jakie wyniki otrzymasz, zwiększając każdą z tych liczb o zaledwie 10% : 1100 x 110 x 2,2 = 266 200.

Dziesięcioprocentowy wzrost na każdym z tych trzech obszarów podniesie Twój dochód o jedną trzecią – a dokładnie o 33,1%. Jeśli zwiększysz liczbę klientów, sumy, jakie wydają i częstotliwość, z jaką dokonują u Ciebie zakupów o jedną czwartą, podwoisz niemal swój zysk. Zatem 25% wzrostu w każdej z tych dziedzin podniesie Twój dochód z 200 000 funtów do 390 625 funtów rocznie.

Opracowałem ten wzór kilka lat temu, kiedy występowałem na scenie. Zamiast liczyć 500 funtów za występ, liczyłem 500 plus 10% i zamiast występować dwa razy w roku, próbowałem występować trzykrotnie. Zająłem się również kilkoma nowymi przedsięwzięciami. Zarabiałem 50 000 rocznie jako hipnotyzer, a miałem zaledwie dwadzieścia kilka lat. Rezultaty zwiększania dochodu w ten sposób były niesamowite.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.