Artykuły biznesowe, finansowe, z ekonomii. Zabdaj o swoją Spółka zoo !

Autoodpowiedź jako narzędzie sprzedaży

Jeśli dopiero kompletujesz listę adresową, zrozumiałe jest, że nie chcesz inwestować w profesjonalne usługi dystrybucji e-zinów, dopóki nie zaczniesz zarabiać. Wraz z rozwojem listy rosną twoje obowiązki, ponieważ musisz osobiście zająć się osobami rezygnującymi z prenumeraty oraz innymi sprawami. Profesjonalne serwisy mogą zautomatyzować ten proces. Usługi Constant Contact (www.constantcontact.com) są bezpłatne, jeśli liczba odbiorców nie przekracza 50. Mogą być one dobrym punktem startowym, ponieważ serwis ten oferuje wiele szablonów i pozwala sprawdzić, ilu subskrybentów faktycznie otworzyło e-mail. Jeśli chodzi o mnie, korzystam z usług serwisu Sparklist (www.Sparklist.com), który zarządza e-zinami, jakie można wysyłać w postaci zwykłego tekstu lub w formacie HTML.

Autoodpowiedź to wiadomość e-mailowa generowana automatycznie. Prawdopodobnie zetknąłeś się z takimi wiadomościami w trakcie codziennej korespondencji, gdy zamiast konkretnej odpowiedzi od adresata otrzymałeś suchy, zdawkowy komunikat.

Używanie autorespondera (programu do generowania odpowiedzi) pozwala wysłać do danego odbiorcy serię uprzednio przygotowanych e-maili. Dzięki temu co pewien czas – co kilka dni lub tygodni – otrzymuje on elektroniczną przesyłkę zawierającą na przykład darmowy kurs lub cykl porad.

Załóżmy, że chcesz zaoferować bezpłatny kurs, aby wytworzyć świadomość swoich usług wśród docelowych klientów. Możesz wybrać darmowy autoresponder, co oznacza, że nad treścią wiadomości zostanie umieszczona reklama. Drugim rozwiązaniem jest autoresponder płatny, który będziesz musiał kupić. Oba rodzaje programów można znaleźć w Internecie, wpisując słowo „autoresponder” w wyszukiwarce internetowej.

Następnie należy umieścić materiały kursu w osobnych e-mailach, które będą dostarczane codziennie przez pięć dni, raz w tygodniu przez pięć tygodni lub w innych ustalonych terminach.

Autoodpowiedź nie tylko informuje odbiorców docelowych o produktach i usługach, ale także daje możliwość przechwycenia adresów poczty elektronicznej osób, które uczestniczą w kursie, dzięki temu będziesz mógł skontaktować się z nimi ponownie.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.